Виправлення прикусу

Виправлення прикусу

Виправлення прикусу в Стоматологічній клініці «Алтей» – це послідовність стоматологічних заходів, які проводить лікар-ортодонт вищої категорії для корекції зубощелепної системи за допомогою сучасних ортодонтичних конструкцій із найкращих матеріалів.

Виправлення прикусу є одним із найтриваліших видів стоматологічної терапії. І чим старший пацієнт, тим більше часу знадобиться для вирівнювання зубів, оскільки тканини вже сформувалися, і регенерація проходить повільніше.

Способи виправлення прикусу

Існують три методи боротьби з неправильним прикусом:

 1. Корекція брекетами;
 2. Корекція прикусу знімними конструкціями;
 3. Хірургічна корекція.

Кожна група включає різні варіанти корекції, що відрізняються періодом лікування, ефективністю і вартістю. Методика виправлення прикусу підбирається для пацієнтів індивідуально, залежно від ступеня аномалії, віку, протипоказань та інших факторів.

Виправлення прикусу брекетами

Відновлення правильної оклюзії брекетами на сьогодні є найпопулярнішим і дієвим варіантом, який дозволяє досягти успішних результатів навіть у найскладніших випадках без залучення хірургічного втручання.

Даний метод передбачає установку на проблемний зубний ряд брекетів, що складаються із замків і силової дуги, що з'єднують їх. Корекційна дуга в брекет-системі має ефект «пам'яті», завдяки якому намагається повернути собі задану при виготовленні форму, і тим самим надаючи рівномірний вплив на зуби, повертаючи їх в анатомічно правильне положення. Для фіксації та регулювання сили натягу дуги у брекетах використовують лігатури, які можуть бути як еластичні, так і металеві. Останнім часом все популярнішими стають безлігатурні системи, де дуга просто замикається в замочках.

Технологія постановки брекетів

Установка брекетів завжди починається з професійного чищення зубного ряду, після чого процедура виконується з дотриманням певних етапів:

 1. Промивання та просушування поверхні зубів.
 2. Протруювання та просушування емалі, для кращого зчеплення з клеєм.
 3. Обробка зубів праймером та точкове нанесення адгезивного засобу.
 4. Почергова фіксація брекетів.
 5. Видалення надлишків клею, що утворилися на емалі через тиск брекетів.
 6. Світлова полімеризація, що забезпечує швидке застигання адгезиву.
 7. Фіксація дуги.

Установка брекет-системи може тривати до 1.5 години, але маніпуляції проходять абсолютно безболісно і без дискомфортних відчуттів.

Види брекет-систем

За типом установки розрізняють два види брекетів:

 • вестибулярні - фіксовані на видимій частині зубів;
 • лінгвальні – невидимі оку брекети, що встановлюються на піднебінній поверхні зубів.

За матеріалом виготовлення виділяють:

 • металеві - найпоширеніший варіант, що характеризується високою міцністю системи;
 • сапфірові – монокристалічний тип брекетів, абсолютно прозорий;
 • Керамічні – відрізняються високими естетичними властивостями, наближеними до емалі натурального зуба.

Тривалість виправлення прикусу брекетами

Період виправлення прикусу даним методом становить приблизно 1 рік. Конкретний термін залежатиме від складності патології та індивідуальних особливостей кожного пацієнта.

Протягом цього періоду пацієнту необхідно регулярно та у точно призначені терміни відвідувати стоматолога для зміни лігатур та корекції системи. Ухилення від своєчасного проведення цих процедур зменшить ефективність впливу та збільшить час лікування.

Виправлення прикусу знімними конструкціями

Крім корекції неправильного прикусу брекетами в стоматології широко використовують інші методики, що передбачають використання знімних конструкцій.

До найбільш ефективних і простих у використанні знімних конструкцій, призначених для вирівнювання зубів, відносяться:

 1. Капа - це ортодонтичний апарат спеціальної форми, виготовлений з гнучкого прозорого полімеру. Капа виробляється на основі зліпків пацієнта, не викликає дискомфорту та щільно сидить на зубах. Для всього курсу лікування зазвичай використовують кілька кап, які необхідно своєчасно змінювати.
 2. Ортодонтичні пластини – багатоскладовий апарат, що складається з двох піднебінних пластикових пластин, з'єднаних гвинтами або пружинами та оснащених гачками, якими кріпиться на зуби. Вирівнювання зубів за допомогою даного апарату здійснюється шляхом регулювання пластин.

Обидва апарати можна знімати на час їди та гігієнічних процедур, що робить їх максимально зручними. Але термін лікування при використанні мало відрізняється від корекції брекетами і в середньому становить 1.5 року.

Хірургічна корекція прикусу

До виправлення прикусу за допомогою хірургічного впливу вдаються у найскладніших випадках, коли апаратне лікування неможливе або не дало позитивного результату. У разі використання даної методики ортодонт коригує оклюзію, надрізаючи кісткову тканину. Хірургічна процедура проводиться лише під загальним наркозом та передбачає наявність реабілітаційного періоду, тривалістю до 3 тижнів.

Наші переваги щодо виправлення прикусу

У Стоматологічній клініці «Алтей» працює чудова команда лікарів-ортодонтів. Лікарі постійно підвищують кваліфікацію, навчаючись у найкращих світових фахівців у ортодонтії. В результаті докладених зусиль наша клініка досягла певних переваг у лікуванні неправильного прикусу у пацієнтів:

 1. Найточніша діагностика та планування.
 2. Виправлення навіть найскладніших випадків.
 3. Робота зі всіма сучасними брекет-системами.
 4. Розуміння естетичних запитів пацієнта та рекомендація максимально непомітного способу виправлення прикусу (у тому числі на елайнерах).
 5. Робота в команді з хірургами-імплантологами, ортопедами, забезпечуючи ортодонтичну підготовку для подальшого лікування.

Наші висококваліфіковані лікарі-ортодонти з багаторічним практичним досвідом гарантовано проведуть послідовність стоматологічних заходів, які забезпечать виправлення прикусу будь-якого ступеня складності на високому європейському рівні за найсучаснішими методиками з використанням інноваційного медичного обладнання та матеріалів.

Записатися на прийом

Зателефонуйте нам або повідомте свій контактний телефон