Протезування зубів

Протезування зубів

Видалення зуба – одна з найпоширеніших маніпуляцій у стоматологічній хірургії. І хоча в клініці «Алтей» стоматологи завжди намагаються зберегти рідний зуб пацієнта, в деяких випадках видалення все ж таки необхідне. Висока кваліфікація лікарів та сучасні методи знеболювання роблять процедуру швидкою та безболісною навіть у найскладніших випадках.

Показання для видалення зуба

Перш ніж рекомендувати видалення зуба, лікар проводить ретельну діагностику. Крім візуального огляду, може знадобитися рентген зуба, КТ чи ортопантомограма – панорамні знімки щелепи, які дозволять повноцінно оцінити стан зубів пацієнта.

Як основні причини виступають:

 • втрата основної частини зубної тканини без можливості відновлення;
 • неправильне положення зуба з відсутністю доступу до нього для догляду чи лікування;
 • скупченість або інші аномалії зубного ряду, які сприяють розвитку неправильного прикусу;
 • інфекція, що вражає корінь зуба;
 • неправильний процес прорізування зуба мудрості, що викликає надлишковий тиск на сусідні зуби і провокує викривлення зубного ряду.

Підготовка до видалення зуба

Оскільки екстракція передбачає хірургічне втручання, необхідно серйозно підготуватися до процедури. Це дозволить без проблем перенести всі маніпуляції та знизить ймовірність появи ускладнень.

На етапі підготовчого періоду необхідно зробити рентген, що дозволяє визначити розмір та форму коріння, а також виявити наявність запалення. При виявленні запалення призначається попереднє лікування і після його купірування проводиться екстракція.

За 1 або 2 години до операції рекомендується провести премедикацію із застосуванням заспокійливих препаратів, які посилюють дію місцевої анестезії.

Етапи видалення зуба

Процедура триває від 5 до 20 хвилин і включає ряд обов'язкових етапів:

 1. Знеболення зони екстракції ефективними анестетиками, що дозволяють проводити видалення без болючих відчуттів.
 2. Відділення ясен від поверхні зуба, що виключає додаткове травмування тканин слизової оболонки.
 3. Розхитування та екстракція пошкодженого зуба за допомогою спеціальних інструментів. Якщо зуб має викривлене коріння, то попередньо проводиться його розпилювання на фрагменти, які потім видаляються частинами.
 4. Очищення лунки від уламків та її обробка антисептичним засобом.
 5. Покриття лунки гемостатичною губкою чи тампоном.

Видалення ретинованого зуба мудрості

Видалення ретинованого зуба вважається одним із найскладніших стоматологічних операцій. Вона має на увазі під собою екстракцію зуба, який прорізався частково лише на одну третину, показавшись над ясною, або зовсім не прорізався і продовжив свій зріст у неправильному напрямку під окістям.

В цьому випадку процедура проводиться з посиленою анестезією, бо операція відрізняється хворобливістю і може тривати близько 1,5 години. Видалення зуба мудрості починається з надрізу слизової оболонки в оперованій ділянці, після чого проводиться спилювання видимої частини зубних тканин і розподіл зуба на фрагменти, які потім видаляються. Звільнена лунка очищається, обробляється антисептиком і потім ушивається.

Особливості реабілітаційного періоду

Процедура видалення зуба пов'язана з пошкодженням тканин, тому вона обов'язково передбачає наявність реабілітаційного періоду, який від моменту хірургічного втручання до повного загоєння ясен становить близько 3 місяців. Як правило, відновлювальний період не супроводжується дискомфортними відчуттями, крім кількох діб після операції.

На ранній стадії реабілітації допускаються:

 • хворобливі відчуття, що виникають через 2 години після видалення та поширюються на щелепу та частину щоки. У цьому випадку лікарі рекомендують прийняти знеболювальні препарати;
 • озноб та невелика температура. Найчастіше такі прояви характерні при ускладненому видаленні зуба мудрості;
 • незначний набряк м'яких тканин у галузі хірургічного втручання. Після складної екстракції припустима поява набряклості на щоці.

Якщо ж ранка продовжує періодично кровоточити, а болючість лише посилюється, необхідно звернутися до стоматолога повторно. Також приводом для відвідування стоматологічної клініки є:

 • великий набряк, що утрудняє процес ковтання, мова або відкривання рота;
 • температура вища за 38 градусів, яка тримається не один день;
 • сильний біль, що не купується знеболювальними препаратами;
 • оніміння щелепи та ясенної тканини;
 • складність у зупинці кровотечі, що супроводжується кров'ю яскравого червоного кольору.

Як уникнути ускладнень?

Для швидкого відновлення тканин та виключення розвитку ускладнень стоматологи рекомендують пацієнтам у перші 3 доби після проведення операції дотримуватися наступних правил:

 1. Не приймати їжу протягом перших годин.
 2. Не полоскати ротову порожнину, оскільки рух води сприяє вимиванню згустку з лунки, що може призвести до розвитку кровотечі та інфікування пошкоджених тканин. Винятком є ​​лише протизапальні та антисептичні ванни, призначені стоматологом.
 3. Можна застосовувати холодні компреси протягом 20 хвилин, що сприяють зупинці кровотечі та швидкому загоєнню рани.
 4. Уникати вживання алкоголю і не палити, оскільки це уповільнює загоєння та сприяє запаленню.
 5. Виключити із раціону занадто гарячі та холодні страви.
 6. Постаратися не торкатися пошкодженої області язиком і тим більше пальцем, зубочисткою та іншими предметами, які можуть додатково травмувати тканини та занести в них інфекцію.
 7. Чистити зуби акуратно, уникаючи області операції та використовуючи щітку з м'якою щетиною.
 8. Не відвідувати лазню та не приймати надто гарячу ванну, щоб не спровокувати кровотечу.
 9. Не робити компреси, що зігрівають, у місці видалення.

Видалення зубів – складна процедура, спростити яку допоможе своєчасне звернення до стоматолога. Боязнь перед хірургічними маніпуляціями часто призводить до більш серйозних наслідків для здоров'я, ніж зубний біль. Якщо провести екстракцію вчасно та дотримуватися рекомендацій лікарів, то операція пройде без ускладнень та з гарантовано швидким загоєнням.

Наші переваги у видаленні зубів

Основна мета роботи стоматологів-хірургів у Стоматологічній клініці "Алтей" - збереження зубів пацієнта. Хірургічна операція – радикальний спосіб лікування, коли інші терапевтичні методики виявилися малоефективними чи безпідставними. Але бувають обставини, коли видалення зуба є єдиним можливим вирішенням проблеми.

Наші висококваліфіковані лікарі з багаторічним практичним досвідом здійснюють операції з видалення зубів будь-якого ступеня складності на високому європейському рівні за найсучаснішими методиками з використанням інноваційного медичного обладнання.

Записатися на прийом

Зателефонуйте нам або повідомте свій контактний телефон