Дитяча стоматологія

Дитяча стоматологія

Дитяча стоматологія в стоматологічній клініці «Алтей» – це профілактика, діагностика та лікування зубів, слизової порожнини рота, зубощелепного апарату у дітей та підлітків з використанням сучасного обладнання та кращих стоматологічних матеріалів.

Профілактика карієсу у дітей

Ефективна профілактика карієсу у дітей – результат спільних зусиль з боку лікаря-стоматолога, батьків та найменших пацієнтів, які лише освоюють догляд за першими зубками.

Своєчасне відстеження навіть незначних змін зовнішнього вигляду емалі дозволяє забезпечити надійну профілактику хвороби. Для цього потрібний профілактичний огляд у стоматолога не рідше 2-х разів на рік, а в ідеалі 3-4. Виявлення та усунення карієсу, тобто. пломбування зубів на ранніх етапах менш затратне та «болюче» для дитини.

Лікування молочних зубів

Залежно від віку пацієнта застосовуються різні технології стоматологічного лікування, найчастіше за одне відвідування лікаря.

У 2-річному віці при лікуванні карієсу дитячих зубів практично не використовується бормашина. Застосовуються сучасні безболісні методи ремінералізації зубної емалі – озонування, фторування, інфільтрація.

У дітей від 3 до 6 років лікування пульпіту молочного зуба зводиться до видалення пульпи (депульпування), пломбування кореневих каналів та відновлення коронкової частини цементної або фотополімерної пломби. Якщо реставрація неможлива, проблемний зубчик видаляють.

Видалення молочних зубів

Збереження молочних зубів має велике значення для формування прикусу та розвитку щелеп. Тому їх потрібно зберігати у різний спосіб до прорізування постійних. У нормі тимчасові зуби випадають самостійно, але є випадки, коли потрібно видалити молочний зуб за показаннями.

Показання для видалення молочних зубів:

 • запальні захворювання щелепно-лицьової області;
 • поширений каріозний процес (коли коронка зуба сильно пошкоджена, а відновлення реставрацією чи коронкою неможливе);
 • внаслідок травми (тріщина, перелом кореня) за ортодонтичними рекомендаціями;
 • надкомплектний (зазвичай можуть зрости додаткові ікла), ретинований або наполовину ретинований зуб;
 • коли тимчасовий зуб перешкоджає зростанню постійного.

Протипоказання: наявність інфекційних, серцево-судинних, ендокринних захворювань та психічних розладів.

Виправлення прикусу у дітей

Неправильний прикус, зміщені контакти верхніх і нижніх зубів, спостерігається приблизно у половини дітей. Часто батьки не надають значення викривлення зубів або неприродного стану щелеп у дитини, вважаючи, що відхилення пройдуть із віком чи зміною зубів. Насправді прикус не виправляється сам собою, навпаки — значно погіршується з віком.

Наша клініка користується найсучаснішими спеціальними пристроями, завдяки яким можна виправити неправильний прикус у дитини.

Слід провести виправлення прикусу, якщо у дитини було зазначено такі відхилення:

 • асиметричність посмішки;
 • труднощі під час їди або під час розмови;
 • випирання верхньої щелепи;
 • відсутність вистояння передньої щелепи з повним змиканням різців-антагоністів;
 • неповне змикання зубів у лінії посмішки;
 • часті запальні процеси в ротовій порожнині;
 • підвищене стирання емалі.

У нашій клініці застосовуються інноваційні методи вирівнювання зубів, які за своєчасного звернення до лікаря гарантують гарний результат.

Чому вибирають нас

Безболісне та комфортне лікування зубів дитини можливе у Стоматологічній клініці «Алтей» завдяки застосуванню сучасних технологій та залученню найкращих фахівців.

Особлива увага приділяється створенню приємної психологічної атмосфери для молодого пацієнта. Тому всі наші лікарі добре знаються на дитячій психології та вміють знайти індивідуальний підхід до всіх без винятку дітей.

Записатися на прийом

Зателефонуйте нам або повідомте свій контактний телефон